www.prekladatel.com # čeština - němčina

Řešení hádanky č.3

Hádanka č.1

Klaus ist 17, Bern 15 und Joachim 13 Jahre alt.

Klaus, Bernd a Joachim jsou bratři. Společně chtějí vstoupit do fotbalového klubu. Trenér chce vědět, kolik je každému let, by viděl, jestli mohou všichni tři hrát ve stejném družstvu. Klaus odpoví: „Berndovi a mě je dohromady 32 let, Berndovi a Joachimovi je dohromady 28 let, a Joachimovi a mě je dohromady 30 let.“
Kolik let má každý ze tří bratrů?

Hádanka č.2

Ebenfalls 22 Tage.

Slepice vysedí za 22 dnů 16 vajec.
Kolik dní potřebuje, aby vyseděla 9 vajec?

Hádanka č.3

Er fasste die Glühbirne der Leselampe an. Sie war heiß, also hatte Peter gelesen.

Petr často tráví půlky nocí tím, že se v posteli tajně čte. Jeho rodiče ho zatím ještě nemohli přistihnout, jelikož bylo vždy vypnuté světlo, když vstoupilo do Petrova pokoje. Jednoho večere měl otec nápad, vstoupil do tmavé místnosti a usvědčil svého syna.
Co udělal?

Hádanka č.4

Drei.

U jednoho jezera se batolí jedna kachna za dvěmi, jedna mezi dvěmi a jedna před dvěmi.
Kolik kachen se batolí u jezera?

Hádanka č.5

Er nimmt zunächst die Ziege mit und sitzt sie am anderem Ufer ab. Dann holt er den Wolf, setzt diesen ab, nimmt aber die Ziege wieder mit zurück. Jetzt holt er den Kohl, so das Wolf und Kohl zurückbleiben. Dann erst kann er wieder die Ziege hohlen.

Zemědělec stojí s kozou, vlkem a hlávkou zelí u řeky, kterou musí přejít. Loď je však hodně malá a může pobrat jen dva. Koza ale nesmí zůstat samotná s vlkem, protože by jí vlk sežral. Nesmí ale taky zůstat samotná s hlávkou zelí, protože by to zelí sežrala.
Jak může sedlák přepravit všechny zdravý přes řeku?

ZPĚT